International Artist - Teachers' Camp - 2018
College of Fine Arts Karnataka Chitrakala Parisath
An Autonomous Institution, Affiliated to Bangalore University, NAAC Accreditation B+
W dniach 16 - 25 stycznia Anna Krzemińska, asystentka w I Pracowni Komunikacji Wizualnej oraz koordynator współpracy zewnętrznej Wydziału Architektury Wnętrz uczestniczyła w międzynarodowym sympozjum nauczycieli-artystów w Bangalore w Indiach. Celem tego wyjazdu była wystawa udokumentowana katalogiem, sympozjum w którym brało udział 55 artystów reprezentujących ośrodki naukowe z 9 krajów, konferencja połączona z wykładami i z prezentacją mojego dorobku artystycznego jak również prezentacja Wydziału i Akademii Sztuk Pięknych, plener malarski, rzeźbiarski i graficzny. Uroczysta inauguracja odbyła się 17 stycznia o godz. 16:00 w głównym budynku College of Fine Arts, mieszczącym również galerię sztuki dawnej i współczesnej. W tym wydarzeniu wzięli udział honorowi goście którzy wygłosili swoje referaty, a byli to:
- Priyank Kharge - Minister for Information Technology and Tourism Govt. of Karnataka;
- M. K. Shankaralinge Gowda - Chairman, Karnataka Electicity Regulatory Commission;
- Franck Barthelemy- Art Connoisseur, art collector;
- dr B.L. Shankar - President of Karnataka Chitrakala Parishath;
- Prof. M.J. Kamalakshi- General Secretary of Karnataka Chitrakala Parishath;
- Prof. Tejendra Singh Baoni - Principal, College of Fine Arts, Bengaluru.
W czasie trwania pleneru od 16 do 25 stycznia uczestnicy sympozjum mieli możliwość wzajemnego poznania warsztatu, wymiany materiałów informujących o ich jednostkach akademickich, wymiany doświadczeń, zapoznania się z systemem nauczania i strukturą College of Fine Arts- podczas wizyt w pracowniach, rozmów z dydaktykami i studentami.
22 i 23 stycznia odbyła się konferencja, na której każdy z uczestników zaprezentował swój dorobek, jednostkę akademicką i jego drogę twórczą.
Prace poplenerowe zaprezentowane zostały na wystawie 5-10 lipca 2018 roku w Muzeum Karnataka Chitrakala Parisath w Bangalore, i należą do zbiorów tej instytucji.
Muzeum to mieści w swojej kolekcji dzieła rzeźbiarskie i malarskie z XVII wieku aż po czasy współczesne.
Wydarzenie to będzie owocować w planowanej organizacji współpracy Akademii Sztuk Pięknych- Wydziału Architektury Wnętrz z jednostkami akademickimi w Azji.