Wystawa fotografii i malarstwa Anny Czubaczyńskiej. Studentki I roku II stopnia Architektury Wnętrz.
Jak często myślisz o osobach samotnych? Ludziach, którym brakuje ciepła, zrozumienia, czy choćby głosu drugiego człowieka? Długotrwała samotność, o ile nie wynika z własnej decyzji, ma bardzo negatywny wpływ na jakość życia. Może prowadzić do obniżenia nastroju, depresji oraz chorób somatycznych na każdym etapie życia. Najbardziej dotkliwa jest jednak w dzieciństwie i na starość. Wystawa ma na celu pokazać, że są wśród nas ludzie, którzy do szczęścia potrzebują tylko towarzystwa drugiego człowieka.
Samotność jest cyklem prac malarskich oraz fotograficznych pokazującym życie jednej z takich osób. Jest to efekt przemyśleń oraz otwartego serca na innych ludzi. Wydaje mi się, że na co dzień nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele osób żyje samotnie. I nie jest to ich własny wybór. Często to los sam kieruje ich na taką drogę, pozostawiając samych w czterech ścianach, w których muszą spędzić resztę życia. Nikt nie chce być sam. Jednak nie każdy potrafi zostać dostrzeżonym przez drugiego człowieka. A drugi człowiek nie zawsze chce dostrzec. Swoją wystawą chciałam poruszyć problem samotności tak, byś Ty, jako ten drugi człowiek, zechciał dostrzec. Może sąsiada z naprzeciwka, może byłą nauczycielkę, może swojego dziadka. Warto wyjść do innych ludzi i zainteresować się ich życiem. Chciałabym Cię zatrzymać i pokazać, że tak niewiele potrzeba żeby kogoś uszczęśliwić. Wokół nas jest wielu samotnych ludzi. Nie tylko starszych. Wystarczy odwiedzić taką osobę. Spędzić z nią chwilę, bo wiem, że dla niektórych może to być najszczęśliwsza chwila w życiu.
Zbiór fotografii powstał dzięki prężnemu uczestnictwu w życiu Koła Naukowego „filtr AW” oraz dzięki pomocy opiekunki Koła Pani dr hab. Annie Plewce. Prace malarskie zostały wykonane w technice olejnej na płótnie pod okiem Pana prof. ASP Andrzeja Zwierzchowskiego. Cykl obejmuje trzy płótna: 60 x 80 cm; 80 x 80 cm i 80 x 80 cm.