Wystawa końcoworoczna prac studentek i studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Wzornictwa

Opublikowano 6 czerwca 2023

CZĘŚCI WSPÓLNE

7–15 czerwca 2023

Wydział Wzornictwa i Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie
📍 Ermitaż, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa, ul. Myśliwiecka 1A

Na czas remontu budynku Wydziałów Wzornictwa i Architektury Wnętrz, przenosimy wystawę końcoworoczną do Ermitażu, korzystając z gościnności Muzeum Łazienki Królewskie.

Wernisaż: 7 czerwca, godz. 18.30
Wystawa czynna od 9 do 15 czerwca w godzinach 10–16

/ w sobotę i niedzielę od godziny 12 /

(...) Kwitnące drzewa, gorączka, a potem rozleniwiające ciepło to oznaki nadciągającego roku akademickiego, a wraz z nim — pory ukończenia projektów końcoworocznych, realizowanych w trakcie wielu prób, choć również tych tworzonych na ostatnią chwilę!

Projekty osób studenckich, prezentowane w jednym z najstarszych warszawskich budynków, z dala od pracowni, remontowego pyłu i hałasu, otrzymują nowy kontekst i, na co liczymy, także nową publiczność.

Prezentowane prace są materialnym przystankiem w procesie edukacji: odpowiedzią na zadane przez prowadzących ćwiczenie projektowe, wyróżnione na koniec roku lub będące śladem niezgody z pierwotnym założeniem, efektem poszukiwań własnej drogi projektowej, często śmiało wykraczającej poza ramy designu.

Co łączy osoby reprezentujące oba wydziały? Czy jest to niepewność o jutro, któremu projektowanie tak usilnie próbuje zaradzić? A może poszukiwanie piękna i harmonii w niełatwych czasach? Tworzenie wnętrz i otoczenia, które dają komfort, schronienie, wytchnienie?

Części wspólne to ekspozycja kilkudziesięciu obiektów, lub fragmentów większych projektów, które składają się, mamy nadzieję, w jedną, choć różnorodną mapę, podkreślająca wiele możliwości i sposobów myślenia o naszym najbliższym otoczeniu i przestrzeni, a może szerzej — o nas samych?

W wystawie biorą udział:

Wydział Architektury Wnętrz

Pracownia Podstaw Projektowania, dr Katarzyna Bucholc, mgr Joanna Dudek, mgr Ewa Haładyj-Proć

Pracownia Detal Miasta, prof. Jerzy Bogusławski, mgr Zuzanna Spaltabaka

Podstawy Projektowania Graficznego i Portfolio, dr Maciej Małecki, mgr Jacek Gburczyk

I Pracownia Komunikacji Wizualnej, dr hab. B. Krasulak, prof. Uczelni, dr Maciej Małecki, dr Julia Karłowska

II Pracownia Komunikacji Wizualnej, prof. Piotr Leonard Jaworowski, dr Julia Karłowska

I Pracownia Projektowania Wnętrz, dr hab. Radosław Skalski, mgr Zuzanna Trzcińska

II Pracownia Projektowania Wnętrz, dr hab. Beata Dobryjanowicz, mgr Marta Czeczko

III Pracownia Projektowania Wnętrz, dr Iwona Kalenik, mgr Agnieszka Kacprzak

I Pracownia Wystawiennictwa, dr hab. Barbara Kowalewska, prof. Uczelni, dr Anna Skołożyńska - Cieciera

II Pracownia Wystawiennictwa, dr hab. Monika Rzepiejewska, mgr Konrad Matuszewski

III Pracownia Wystawiennictwa, dr Adam Orlewicz, mgr Kamil Kowalski

I Pracownia Projektowania Mebla, dr Michał Kapczyński, dr Jan Kochański

II Pracownia Projektowania Mebla, dr Tomasz Gałązka, dr Maciej Jelski

Pracownia Rzeźby i Rysunku, dr hab. Antoni Grabowski, prof. Uczelni
Pracownia Rzeźby i Rysunku II, dr hab. Krzysztof Franaszek

I Pracownia Malarstwa i Rysunku, prof. Andrzej Zwierzchowski, dr Tomasz Knorowski

II Pracownia Malarstwa i Rysunku, dr hab. Jarosław Radel, dr Anna Krzemińska

Pracownia Projektowania Architektonicznego, dr inż arch. Konrad Styka, prof. Uczelni, mgr Volodymyr Melymuka

Perspektywa Odręczna i Geometria, mgr Monika Bartczak

Pracownia Architektury Krajobrazu, dr Elżbieta Myjak - Sokołowska, mgr Jakub Botwina

Projektowanie Partycypacyjne, dr Dariusz Śmiechowski, mgr Marta Zimińska

Pracownia Intermediów, dr Zuzanna Sadowa, dr Marta Jarnuszkiewicz

Pracownia Tkaniny w Architekturze, prof. Stanisław Andrzejewski, dr Eliza Proszczuk

Pracownia Fotografii, dr hab. Anna Plewka, mgr Klaudia Majewska

Wydział Wzornictwa

Eksperymentalna Pracownia Drewna, dr Paweł Jasiewicz, ad.

Pracownia Kompozycji Brył i Płaszczyzn, dr Ewa Maria Śmigielska, ad., dr Antonina Konopelska ad.

Pracownia Materiałoznawstwa i Projektowania Tkanin, dr Magdalena Komar

Pracownia Projektowania Ceramiki, dr Bartłomiej Mejor, as.

Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej i Typografii, prof. zw. Artur Frankowski

Pracownia Projektowania Kontekstualnego, prof. zw. Jerzy Porębski

Pracownia Projektowania Opakowań i Marek, dr hab. Maciej Konopka, prof. Uczelni

Pracownia Podstaw Projektowania 2, prof. Wojciech Małolepszy, dr Robert Pludra, ad.

Pracownia Projektowania Przestrzeni Publicznej, dr Paweł Grobelny, ad.

Pracownia Projektowania Społecznego, prof. zw. Michał Stefanowski

Pracownia Projektowania Strategii Ekologicznych, prof. zw. Grzegorz Niwiński

Pracownia Projektowania Ubioru 1, mgr Irina Dzhus

Pracownia Projektowania Ubioru 2, mgr Zuzanna Srebrna, st. wykł.

Pracownia Projektowania Ubioru 3, mgr Manon Kundig, st. wykł.

Pracownia Rysunku i Malarstwa 1, dr Mikołaj Chylak, ad.

Pracownia Rzeźby i Multimediów, prof. zw. Wiktor Gutt, dr Cezary Koczwarski, ad.

- - -

Realizacja wystawy: Wydział Wzornictwa i Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie we współpracy z Panią Barbarą Jezierską i Zespołem Muzeum Łazienki Królewskie | Zespół kuratorski: Agnieszka Kacprzak, Iwona Kalenik, Eliza Proszczuk (Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie) & Romuald Demidenko, Michał Grzegorzek (Program Publiczny, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie).

Identyfikacja: Jakub Jezierski
Nawigacja: Magdalena Małczyńska-Umeda