Per­spek­ty­wa Odręczna i Ge­ome­tria

mgr Monika Bartczak

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Architektury Wnętrz (dyplom 2022 - z wyróżnieniem rektorskim), absolwentka pierwszego stopnia wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współprowadząca i prowadząca zajęcia przygotowawcze do egzaminów na WAPW i ASP w szkole rysunku i ilustracji Labirynt w Warszawie i Łomży.
Założycielka konceptu graficznego Republika Ołówka. Obecnie zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej i biurowej.
Na wydziale Architektury Wnętrz prowadzi zajęcia z Perspektywy Odręcznej i Geometrii oraz współprowadzi zajęcia z Komputerowego Wspomagania Projektowania.

Rysunek perspektywiczny jest narzędziem wykorzystywanym na każdym etapie projektowania: od analiz po przedstawienie idei projektowych i konkretnych rozwiązań. Kurs pozwala poznać rysunek odręczny w stopniu pozwalającym traktować go jako podstawowy język przekazu koncepcji projektowych. Szybkie szkice, rysunki studyjne, odręczne zapisy widoków pejzażu miejskiego i elementów architektury wnętrz pozwalają poznać podstawowe zasady wykreślania geometrycznego perspektywicznych ujęć, ale przede wszystkim zaprzyjaźnić studentów z warsztatem odręcznego rysowania, uwrażliwić na znaczenie kontekstu, światła i cienia, proporcji.