Kom­pu­te­ro­we Wspo­ma­ga­nie Pro­jek­to­wa­nia

2540mgr Justyna Jabłońska

Absolwentka Studium Architektoniczno-Budowlanego im. St. Noakowskiego w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem I-go stopnia SARP) i Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z różnymi pracowniami projektowymi. Autorka i współautorka projektów domów jednorodzinnych oraz projektów wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Od 2000 r. prowadzi zajęcia w Pracowni Komputerowego Wspomagania Projektowania.

mgr Justyna Grodzka

Absolwentka z wyróżnieniem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Doświadczenie zdobywała między innymi w Hiszpanii, gdzie projektowała wnętrza, meble oraz przestrzenie zewnętrzne.
Tworzyła wielkoformatowe grafiki, plakaty, materiały reklamowe, a także identyfikacje firm.
Od 2019 roku prowadzi zajęcia w Pracowni Komputerowego Wspomagania Projektowania z zakresu oprogramowania AutoCAD. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli oraz sztukami plastycznymi.

mgr Marta Zimińska

Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Architektka wnętrz, projektantka mebli i biomateriałów. Naukowo i praktycznie interesuje się projektowaniem zrównoważonym. Od 2018 asystentka w pracowni – zespole Projektowania Partycypacyjnego, a od 2019 współprowadzi zajęcia z Komputerowego Wspomagania Projektowania. W ramach kursu Komputerowe Wspomaganie Projektowania uczy praktycznego wykorzystania programów SketchUp oraz V-Ray w przyszłej pracy zawodowej architekta wnętrz. Poza pracą na WAW zajmuje się koordynacją projektów z zakresu architektury wnętrz, projektowaniem wnętrz i mebli.

mgr Monika Bartczak

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych wydziału Architektury Wnętrz (dyplom 2022 - z wyróżnieniem rektorskim), absolwentka pierwszego stopnia wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współprowadząca i prowadząca zajęcia przygotowawcze do egzaminów na WAPW i ASP w szkole rysunku i ilustracji Labirynt w Warszawie i Łomży.
Założycielka konceptu graficznego Republika Ołówka. Obecnie zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej i biurowej.
Na wydziale Architektury Wnętrz prowadzi zajęcia z Perspektywy Odręcznej i Geometrii oraz współprowadzi zajęcia z Komputerowego Wspomagania Projektowania.

Program Przedmiotu

Zapoznanie z zasadami działania kilku różnych komputerowych systemów wspomagania projektowania jako narzędzi ułatwiających zaprezentowanie stworzonego projektu.
Studenci zdobywają m.in. umiejętność sporządzania dokumentacji technicznej projektu, przedstawiania własnych koncepcji projektu jako komputerowego modelu 3D i realistycznej wizualizacji. Zdobycie tych umiejętności ma na celu usprawnienie procesu projektowania i realizacji projektów wnętrz jako elementów niezbędnych w późniejszej pracy zawodowej.